Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

MATERSKÉ CENTRUM ZORNIČKA  Liptovský Mikuláš

Staršie aktivity MC

 

 

 

Odovzdanie certifikátu Vstúpte s dieťaťom

Horský Hotel Mních  Bobrovec

 

********************************************************************************************

Tvorivé dielne

************************************************************************************************

Odovzdanie hračiek pre detské oddelenie NsP LM

 

Primár detského oddelenia liptovskomikulášskej nemocnice Roman Mojžiš neskrýval potešenie: „Ďakujeme MC zornička za počastovanie hračkami ktoré, vyzbierali iniciatívne od svojich priaznivcov, priaznivkýň. Tieto hračky budú slúžiť deťom, ktoré sú hospitalizované na oddelení. Je pravda že máme krátkodobé hospitalizácie, ale aj počas tej krátkej doby sa dieťa potrebuje hrať. Mnohé deti prichádzajú s hračkami z domu, ale sú aj mnohé deti, ktoré si nemôžu dovoliť také hračky, stavebnice, skladačky, prípadne knihy tu deti prvýkrát vidia, hlavne z tých sociálne slabších rodín. A môžem povedať, že niekedy aj tieto hračky aj dáme tým sociálne slabým deťom aby sa trošku potešili aj doma.

 

Knižky, plyšové hračky, stavebnice, omaľovánky aj pastelky, bábiky, či autíčka, to všetko darovali deti svojim chorým kamarátom. Zdravotné sestry ich pretriedia a tie hračky, ktoré na detskom oddelení v LM nevyužijú poputujú do detskej ozdravovne Železnô. Okrem hračiek by však na detskom oddelení privítali aj iné veci.

To by bola dlhá pesnička rozprávať o ekonomickej situácii v našom zdravotníctve, takže sme vďační za akýkoľvek sponzorský dar, či už ide o hračky ako v tomto prípade, alebo aj o obnosené šatstvo pre malé deti, prípadne plienky a iný spotrebný materiál ktorý sa môže použiť na detskom oddelení, uviedol primár detského oddelenia Roman Mojžiš.

 

V prípade, že máte nejaké veci, ktoré by ste chceli darovať na detské oddelenie nemocnice v LM, môžete tak urobiť aj prostredníctvom Materského Centra Zornička.  

****************************************************************************************************

Lampiónový sprievod 

9. 11. 2012

 

Materské centrum Zornička usporiadalo 9. novembra na sídlisku Podbreziny druhý ročník lampiónového sprievodu. Okrem rôznych lampiónov, lampášikov či svetielok, si však deti so sebou doniesli aj hračky. Nie však pre seba na hranie, ale preto aby ich darovali svojim chorým kamarátom v nemocnici. Lampiónový sprievod Materského centra mal tento rok totiž charitatívny účel a predchádzala mu zbierka hračiek. Knižky, plyšové hračky, stavebnice, omaľovánky aj pastelky, bábiky, či autíčka, to všetko darovali deti svojim chorým kamarátom.  

************************************************************************* 

 Karneval 8.2.2012

V stredu 8.2.2011 sa uskutočnil v MC Zornička karneval. Zrazu sa naša herňa premenila na krásny, farebný, rozprávkový svet. Všade okolo boli samé víly, princezné, zvieratká, prišiel aj futbalista, čarodejníčka a nečakane sa zjavil aj spiderman. Účasť bola výborná.smileyVšetci sme sa zabavili do sýtosti, vytancovali, pohrali....detičky dostali milé darčeky a občerstvenie...Tešíme sa na ďalší ročník :-)

*********************************************************************************************

GULÁŠ KU DŇU OTCOV - 2. ročník

V nedeľu 19. júna 2011 sa uskutočnilo podujatie pre rodiny s deťmi pri príležitosti sviatku Dňa otcov. Keďže takmer všetci oslavujú Deň matiek, Deň žien a Deň detí a akosi zabúdame na našich mužov a otcov, tak sme sa rozhodli pripraviť oslavu práve pre nich. Tento rok išlo už o druhý ročník tejto akcie a myslím, že sa nám opäť podarilo zorganizovať skutočne zaujímavé podujatie s pestrým programom pre všetkých, malých, veľkých, deti i dospelých. O zábavu sa starali animátorky, skvelý moderátor, občerstvenie zabezpečil personál hotela Koliba Gréta, každé dieťa odišlo s odmenami a verím, že všetci sa domov vrátili plný zážitkov, elánu a aj trochu unavení. Teším sa na ten buducoročný Deň otcov.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

VALNÉ ZHROMAŽDENIE ÚMC

Dňa 9. a 10. apríla 2011 sa v Trenčianskych Tepliciach uskutočnilo Valné zhromaždenie Únie materských centier. Keďže aj naše materské centrum ZORNIČKA patrí do tejto celoslovenskej siete, aj naši zástupcovia sa Valného zhromaždenia zúčastnili. Okrem iných dôležitých vecí, ktoré toto stretnutie obnáša, sme dostali list od premiérky Ivety Radičovej. Veľmi si to vážime a preto sa chceme s jej slovami podeliť aj s VAMI mamičkami.

LIST OD PREMIÉRKY IVETY RADIČOVEJ

___________________________________________________________________________________________________ 

 Prezident navštívil naše materské centrum

V pondelok 15. Novembra 2010 zavítala do nášho materského centra hlava štátu Ivan Gašparovič. Pán prezident navštívil Liptovský Mikuláš a v rámci návštevy mesta kolaudoval základné školy, ktoré boli v posledných mesiacoch rekonštruované. V jednej z týchto škôl sa nachádza aj naša herňa. A tak sme mali tú česť si s pánom Gašparovičom podať ruku, prehodiť s ním zopár slov, objasniť mu, kto sme, čo je našim cieľom a podobne. Privítali sme ho, ako inak, domácim chlebom a soľou. V našej útulnej herni sa pánovi prezidentovi veľmi páčilo, hneď si prisadol k mamičkám a k deťom, ktoré práve maľovali, rozprával sa s nimi a zabával. Zdalo sa, že od nás ani nechce odísť. Nakoniec sme si urobili spoločnú fotku a darovali mu malú pozornosť od našich detí. Bol to pre nás a dúfam aj pre pána Gašparoviča milý zážitok.

 

 

_________________________________________________________________________________________________

 

 
  
TOPlist
Žiadne data alebo nastavenie...